ANTİMDER HAZİRAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINDA

ANTİMDER Haziran ayı olağan toplantısı 01.06.2016 tarihinde Terraco Sponsorluğunda Türk Halk müziğinin sevilen ismi Sümer Ezgü’nün katılımıyla Antalya Ramada Plaza’da gerçekleşti.
Toplantı ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Volkan’ ın açılış konuşmasıyla başladı. Toplantının katılımının yüksek oluşundan ve ANTİMDER ‘in geçmiş dönem başkanlarının da salonda bulunmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Volkan “ Saygıdeğer geçmiş dönem başkanlarım, Terraco Firmasının yetkilileri, sektör temsilcilerimiz, değerli basın mensubu arkadaşlar ve saygıdeğer ANTİMDER Ailesi hepiniz hoş geldiniz. ANTİMDER Yönetim Kurulu görevine başladığımız günden bugüne Yönetim Kurulu toplantılarımızda her zaman daha yeni daha iyi neler yapabiliriz bizim en önemli gündem maddemiz oldu. Önceki toplantılarımızda Çekül Vakfı ve AKUT Antalya Temsilciliklerini toplantılarımızda misafir ettik. Bu toplantımızda da Atatürk ‘in “ Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözüne istinaden bölgemizin sanatçısı Sümer Ezgü ‘yü davet ettik. Kendisi de bizi kırmadı ve bu akşamını ANTİMDER ‘ e ayırdı. Kendisine de ayrıca teşekkür ederim. Güzel bir toplantı olacağı kanaatindeyim. ANTİMDER ‘in rutin faaliyetlerinin yanı sıra en önemli projesi ANTİMDER AKADEMİ bu konuda daha önce de sizleri bilgilendirmiştik. Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Antalya Mimarlar Odası, Konya Mimarlar Odası işbirliği ile mimarlık fakültesi son sınıf öğrencilerine malzeme teknolojisi ve tekniğini yakından tanımalarını sağlamak amacıyla yola çıktığımız bu projeyi bölgemizden başlayarak tüm illere yaymayı planlıyoruz.Dedi. Ayrıca Başkan Volkan önümüzdeki günlerde gerek ANTİMDER Üyesi gerekse üye personeline yönelik eğitim programlarına da yer verileceğini belirtti.
Toplantı ANTİMDER Üyelerinden Osman Güngör- Özgün Mühendislik, Akser Proje- Koray Korkut, Kardeşler Ticaret- Ömer Avcı, Mesut Küçükkepeci- Özmet Polyester, M. Onur Keşci- Beta Mimarlık olmak üzere üye tanıtımları ile devam etti.
Toplantı Spnsoru Terraco Yapı Mazlemeleri A.Ş. Genel Müdürü Bulur Uzun ‘un ürünleri hakkında hazırlamış olduğu slayt sunum ve video ile tanıtımlarını gerçekleştirdi.
Toplantı konuğu Sümer Ezgü ise halk müziğinin yayılışından bölgelere göre göstermiş olduğu farklılıklar hakkında katılımcıları bilgilendirirken kendisine ait özel saz ile tam bir müzik şöleni yaşattı.
Toplantı inşaat malzemeleri sektöründe 25. Yılını dolduran Asacarlar İnş, Kaplan Yapı, Arıcan İnş. İle birlikte 30. Yılını dolduran Aytaş A.Ş. ve 54. Yılını dolduran Kıvrak A.Ş. ‘ye plaket teslim edildi.
Ayrıca ANTİMDER ‘ e yeni üye olan Erdem Parçaoğlu, Fatih Onkar M. Onur Keşci, Salih Birinci ‘ye aramıza hoş geldiniz plaketleri takdim edildi.
Toplantı sponsoru Terraco Genel Müdürü Bulut Uzun ve Toplantı konuğu Sümer Ezgü ‘ye katılımlarından dolayı ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Volkan tarafından gününü anısına plaket takdim edildi.

Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest