Antimder

 

2004 yılı Ocak ayında TİMDER’ in ısrarlı yaklaşımları sonucu bölgemizde sektörümüzü oluşturan meslektaşlarımızı bir araya toplamak amacı ile Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (ANTİMDER) kurulmuştur. 28 Mart 2007 Tarihi itibariyle kurulmuş olan TİMFED kurucu üyesidir.

ANTİMDER henüz üç yıllık bir sektörel kuruluş olmasına rağmen bu güne kadar birçok konuda öncülük yapmış, gerek kendi üyelerine gerekse tesisat ve inşaat sektörüne bağlı çalışanlarına gerçekleştirmiş olduğu eğitimlerle adını gerek yerel basında gerekse TİMDER Dergisi aracılığıyla, tüm Türkiye’ ye duyurmayı başarmıştır.

ANTİMDER kısa süre içerisinde faaliyetleri ve çalışmaları ile kısa süre içerisinde şehrimizin
en aktif dernekleri arasında yerini almıştır.

ANTİMDER 2005 yılında ATSO ve Azize Kahraman Halk Eğitim Müdürlüğü ile Seramik Ustalarının Eğitimi için imzalamış olduğu protokolde seramik ustalarının eğitimini üstlendi. Toplam 30 ar kişilik sınıflarda 50’şer saatlik halk eğitim merkezindeki teorik eğitimin akabinde uygulamalı pratik eğitime geçildi. Şimdiye kadar açılmış en kapsamlı karo ve fayans kursuydu.

ANTİMDER ‘in katkılarıyla pratik eğitim için İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Antalya’nın yenilenmeye muhtaç okul listesi alındı. TİMDER ‘in fahri üyesi olan Seramik Firmalarına yazılı olarak durum aktarıldı ve hibe olarak seramik ve yapıştırıcısı talep edildi. Gene fahri üyelerimizden gelen Eğitmenler eşliğinde uygulamalı pratik eğitim başlatıldı. Antalya Ermenek bölgesindeki Mimar Sinan İlköğretim Okuluna yaklaşık 1.000 m2 seramik ve seramik yapıştırıcısı ile yenileme çalışmalarının yapılması ile eğitime farklı bir açıdan da katkıda bulunulmuş oldu. Toplam 2  dönem eğitim için imzalanmış protokol’de ATSO’ nun katkılarıyla 3. Kurs döneminin de açılmış şu ana kadar toplam 80 seramik ustası sertifika almaya hak kazanmış ve her kurs döneminin akabinde Sn. Valimizin Sn. İl Milli Eğitim Müdürümüzün, Halk Eğitim Müdürlerinin ve katkıda bulunan Firmaların yöneticilerinin ANTİMDER ‘in ve tabii ki ustaların katılımıyla gerçekleşen törenlerle sertifikaları teslim edilmiştir.

ANTİMDER Aynı zamanda Seramik Ustalarının dernek kurmasına yardımcı olmuş Genel Kurullarını da gerçekleştirerek faaliyete geçmesine ve ustaların sorunları ve birlik beraberliğini pekiştirmelerine destek olmuştur.

ANTİMDER Kursların açık olmadığı dönemlerde de yardımlarına devam etmektedir. Gerek Dernek Merkezimize gerek ATSO’ ya gerekse Milli Eğitime gelen okul yenileme taleplerini karşılamaya çalışmaktadır. En son 400 m2 seramik ile 75. yıl Cumhuriyet Lisesine yardımda bulunmuştur.

ANTİMDER’ in eğitime katkıları devam etmektedir. 2007 -2008 Eğitim Öğretim yılı içerisinde de Antalya Merkezde bulunan ve gene İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile belirlenmiş olan okullara Kırtasiye Malzemesi yardımında bulunulmuştur. Bu yardım çerçevesinde Hurma Yarbay Pınar İlköğretim Okulu, Baraj ilköğretim Okulu, Ahatlı İlköğretim Okulu, Kültür İlköğretim Okulu, Varsak Şelale İlköğretim Okulu, Perihan Esat Aral İlköğretim Okulu, Şerife Tufan İlköğretim Okuluna yardımlar ulaştırılmıştır. Derneğimizin en öneli faaliyeti her ay gerçekleştirdiğimiz olağan toplantılarıdır. ANTİMDER Olağan Toplantılara katılım oranı % 60 ‘ın altına hiç inmemiştir.

 

Yorum Yazın