Antimder Üyeleri Wavin Pilsa ve Wavin Academy’i Ziyaret Etti

Antimder Üyeleri Wavin Pilsa ve Wavin Academy’i Ziyaret Etti

ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kurtar ve üyeler 19-20 Eylül 2014 tarihleri arasında Wavin Pilsa firmasının konuğu oldu. Wavin Pilsa ve Antalya bayisi Bimsaş’ın davetlisi olarak 30 Mayıs’ta açılışı yapılan sektörün ilk eğitim tesisi olan Wavin Academy’de ağırlanan ANTİMDER Üyeleri eğitim salonundaki toplantıdan sonra tesisi gezerek firma ve Wavin Academy hakkında bilgi aldılar.

1955 yılında Hollanda’da kurulan Avrupa’nın lider boru sistemleri ve çözümleri üreticisi Wavin, güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjinin daha verimli kullanılarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilmez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunuyor. Bu çözümlerin yanı sıra Wavin inovasyona verdiği önem sonucunda her yıl sektöre yeni ürünler kazandırarak bu alanda da liderliği elinde bulunduruyor.

2008 yılında Sabancı Holding bünyesindeki Pilsa Plastik’i bünyesine katarak Türkiye pazarına giren Wavin, bu tarihten beri Türkiye pazarında Wavin Pilsa olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Wavin Pilsa, ürün çeşitliliği ve kalitesinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış bayi ve servis organizasyonuyla sektörün öncülerinden. Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’da bulunan 4 bölge müdürlüğü; Samsun ve Bursa’daki 2 bölge temsilciliği ile müşterilerinin her türlü talebini anında yerine getirebilme kapasitesine sahip.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 24 Avrupa ülkesinde faaliyetlerini yürüten Wavin, yaklaşık 6 bin çalışana sahip. 2012 yılında Mexichem bünyesine katılan Wavin, gücüne güç katarak alanında dünyanın lider şirketi haline geldi.

 

Wavin Academy’de eğitimler devam ediyor

 

Wavin Pilsa’nın öncelikle bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldığı ve temel amacı iş ortaklarını, müşterilerini ve çalışanlarını sürekli olarak eğitmek olan Wavin Academy eğitimleri devam ediyor.

 

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de farklılaşan Wavin, Wavin Academy ile sektörde bir ilke daha imza attı. Wavin, teknoloji ve yenilikleri en hızlı şekilde müşterilerine tanıtmak ve kullanıcılara gerekli eğitimleri verecek olan Wavin Academy ile plastik boru sistemlerini doğru şekilde hayata geçirmeyi önemli bir sorumluluk olarak görüyor.

Toplam 2 bin metrekare  alan üzerine kurulu Wavin Academy tesislerinin  700 metrekarelik  kapalı alanında  60 kişilik konferans salonu, 2 adet toplantı salonu, 40 kişilik uygulama laboratuvarı, çeşitli etkinliklere uygun büyük bir fuaye ve yönetim ofisi bulunuyor.

Wavin Pilsa, Wavin Academy ile her yıl 10 bin tesisatçı, teknisyen, uygulamacı, mühendis, öğrenci, bayi ve diğer çözüm ortaklarına hizmet vermeyi hedefliyor.

Wavin’in birçok ülkede hayata geçirdiği Wavin Academy, Türkiye’de en güncel ve en kapsamlı haliyle hizmet veriyor. Türkiye’deki Wavin Academy, diğerlerinden farklı olarak internet sitesi ile destekleniyor. Proje ile Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler ve meslek liseleriyle ortaklaşa sertifika programları da planlanıyor.

“Wavin Academy ile Türkiye’nin bir numaralı eğitim merkezi olmayı hedefliyoruz”

Wavin’in dünya genelinde pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiğini söyleyen Wavin Pilsa Genel Müdürü Orhun Çapanoğlu, Wavin Academy’nin de bu sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirildiğini söyledi. Çapanoğlu şöyle devam etti: “Bugün, sektöre her kademede hizmet veren çalışanlar ve gelecekte hizmet vermesi muhtemel insan kaynağı için eğitim büyük önem taşıyor. Sektöre yönelik gerçekleştirilen sürdürülebilir eğitim çalışmalarının ülkenin kalkınmasına, sektörün ve paydaşların başarısına büyük katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Wavin Academy ile sektörümüzdeki kalifiye eleman ihtiyacı, doğru uygulama ve çözümler ile genel kalite standartlarının yükselmesi gibi konuların çözümüne katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Amacımız;  her yıl 10 bin kişiye hizmet vererek plastik boru sistemleri ve çözümleri konusunda Türkiye’nin bir numaralı eğitim merkezi olmak.”

Wavin Academy 1500 kişiyi ağırladı

Wavin Academy açıldığı 30 Mayıs tarihinden bu yana ağırlıklı olarak tesisat ustalarına eğitimler veriyor. Tesis, Haziran ayından beri büyük çoğunluğu tesisat ustaları olmak üzere sektörden 1500 kişiyi ağırladı. Önümüzdeki aylarda da aynı şekilde sektörün önemli karar vericileri olan başta tesisat ustaları olmak üzere, Kamu ve Özel Sektör’den gelen bütün katılımcılara eğitim/tanıtım seminerleri vermeye devam edecek. Ayrıca ilerleyen zaman içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirilecek protokol kapsamında sıhhi tesisat ustalarına Milli Eğitim Bakanlığın’dan onaylı sertifikalı kurslar ve ihtiyaca bağlı daha farklı eğitim programları düzenlenecek.

Hem kullanıcının hem de uygulamacının hayatını kolaylaştıran plastik boru sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes Wavin Academy tanıtımlarına/eğitimlerine katılabiliyor. Wavin’in Adana’daki merkez tesislerinin içerisinde bulunan Wavin Academy’de eğitime katılanlar programın sonunda Wavin’in üretim tesislerini de gezerek işletme ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi oluyor.

Wavin Academy’de verilen eğitimler ve kapsamları ise aşağıdaki gibidir:

 1. MEB Sertifikalı Eğitimler

 

 • Sıhhi Tesisat Eğitimleri: Gelişme ve Uyum Kursu adı altında alınan 35 saatlik ısıtma ve sıhhi tesisat ile ilgili teorik ve pratik uygulamalı eğitimlerle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika sahibi olmak mümkün.

 

 1. Ürün Eğitimleri

 

 • Soğuk & Sıcak Su Sistemleri
 • Yağmur Suyu Sistemleri
 • Atık Su Sistemleri
 • Kanalizasyon Sistemleri

 

 1. Yeni Ürün Eğitimleri

 

 1. Seminerler: Wavin’i tanımak, ürünler ve çözümlerle ilgili bilgi almak isteyenler için Wavin Academy’de günübirlik tanıtım seminerleri düzenleniyor.

 

 1. Personel Eğitimleri: Wavin Pilsa belli dönemlerde kendi personeli için de Wavin Academy’de eğitimler düzenliyor.

 

 1. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri: Wavin çalışanları için gerekli İş Sağlığı ve Güvenlliği eğitimleri de Wavin Academy çatısı altında gerçekleştiriliyor.

 

Wavin Academy’nin web sayfası www.wavinacademy.com.tr yi ziyaret ederek daha detaylı bilgi almak, 3600 Wavin Academy turu yapmak, tanıtım filmini izlemek mümkün.

 

 

Recommend to friends
 • gplus
 • pinterest